pivo

Ako prvé moderné post prohibičné American IPA sa považuje Liberty Ale, uvarené v roku 1975 v San Franciscom Anchor Brewing. Toto originálne remeselné pivo varené s novovyšľachteným chmeľom Cascade naštartovalo revolúciu a americký sládkovia čoskoro začali posúvať hranicu horkosti a sily svojich pív ďalej a ďalej. Najvýraznejším charakterom štýlu je štedré použitie chmeľových odrôd z Ameriky, alebo tzv. Nového Sveta (Austrália, Nový Zéland). Tieto dodávajú pivám chuť a vôňu citrusov, kvetov, živíc, borovíc, tropického, či iného ovocia. Z experimentovania a kombinovania pivných štýlov, chmeľov a rôznych doplnkov vnikli úplne nové druhy piva.
Napríklad Milkshake IPA je v poslednej dobe veľmi populárny pivný štýl. Je to akoby nový trend v pivovarníctve, kedy sa na zjemnenie chutí pridáva do piva mliečny cukor – laktóza, ktorý pivovarnícke kvasinky nevedia prekvasiť. Vďaka tomu je výsledné pivo mierne sladkasté a jemnejšie. My sme toto pivo ešte obohatili o mango, ktoré v chuti jemne dopĺňa extrahovaný chmeľ s arómou citrusov a tropického ovocia.

Liberty Ale, released in 1975 in San Francisco’s Anchor Brewing, is considered to be the first modern, postprohibition American IPA. This very original craft beer was hopped with newly cultivated hop variety Cascade and sparked the craft beer revolution. Ever since, American brewers started to push the envelope with beer bitterness and strength further and further. The hopforward atti tude plays both first and second violin in this style. Generous hopping with American or New World (Australia, New Zealand) hops features citrusy, floral, resinious, piny, tropical or other fruity flavor and aroma.
Milkshake IPA has been a very popular beer style lately. It’s a new trend in brewing, when milk sugar – lactose is added to beer to soften the taste, which brewer’s yeast cannot ferment. As a result ithe beer is slightly sweeter and softer. We have enriched this beer with mango, which gently complemented the taste of extracted hops with the aroma of citrus and tropical fruits.

pivo