pivo

Toto pivo je typickým predstaviteľom pivného štýlu nazývaného American IPA. Pôvodom sa jedná o anglický Ale, ktorý vznikol v koloniálnej ére, ako pivo, ktoré vďaka svojej sile a horkosti vydržalo dlhú cestu v extrémnych podmienkach až do anglických kolónií, hlavne do Indie. Koncom 20. storočia si tento takmer zabudnutý štýl obľúbili craft pivovary v USA, kde sa veľmi rýchlo rozšíril v najrôznejších variáciach, najmä vďaka novým, v Amerike vyšľachteným chmeľom. Práve v tomto období bola v štáte Washington vyšľachtená aj odroda Apollo, významná svojou výraznou, no obzvlášť príjemnou horkosťou. Vďaka svojej jemnej chuti citrusov, obzvlášť pomaranča a grepfruitu, patrí medzi najčastejšie používané chmele v pivách typu IPA a APA na celom svete. Skúste našu Apollo IPA 15° a pochopíte jedinečnosť a výraznosť tohoto chmeľu.

This beer is a typical representative of a beer style called American IPA. English by origin, this beer style was born in the colonial era as a beer which, thanks to its strength and bitterness, sustained the demanding journey to English colonies, most importantly to India. In the end of the twentieth century, this nearly forgotten beer style has been joyfully adopted by craft brewers in the USA, where it has swiftly spread in its numerous variations, mostly thanks to novel American-bred hop varieties.
It was in this era, when a variety named Apollo was bred in the state of Washington, significant in its pronounced, yet very pleasant bitterness. Thanks to its tender citrus flavors — mostly orange and grapefruit — it is amongst the most commonly used hops in IPAs and APAa worldwide. Sample our Apollo IPA 15° to appreciate the uniqueness and expressiveness of this hop variety.

pivo